PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

CHRONIMY PRAWA DZIECI, POMAGAMY DZIECIOM OSIEROCONYM, UBOGIM ZAGROŻONYM MARGINALIZACJĄ I PATOLOGIĄ SPOŁECZNĄ, PRZEWLEKLE CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM

ORGANIZUJEMY WYPOCZYNEK LETNI I ZIMOWY, TURNUSY REHABILITACYJNE, PROFILAKTYCZNE

PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

PROWADZIMY RZECZNICTWO PRAW DZIECKA, SEJMIKI DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE, PROGRAMY STREETWORKERSKIE, STAŁE PROGRAMY PROFILAKTYCZNE, ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA, KONFERENCJE, SEMINARIA, HAPPENINGI, TURNIEJE RODZINNE, KONKURSY ARTYSTYCZNE, EKOLOGICZNE SPORTOWE.

 

 

 

NASZA HISTORIA

Fundacje wspierające: Kulczyk Foundation - "Żółty Talerz"; Fundacja Tesco Dzieciom - „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę”

9 maja 2017 roku

Podkładki uczące dzieci już idą do stołówek!

 

Wielka wysyłka ruszyła! Ponad 7750 dzieci w prawie 300 stołówkach w Polsce będzie jeść posiłki na wesołych podkładkach, z których pozdrawia je Piotruś. Piotruś to bajkowy bohater akcji żywienia dzieci Żółty Talerz, którą Kulczyk Foundation prowadzi w sojuszu z pięcioma największymi organizacjami pomocowymi w naszym kraju. Podkładka, poza humorem, przekazuje dzieciom bardzo ważne wartości związane z empatią i zdrowym żywieniem.

Już 700 tysięcy pełnowartościowych posiłków trafiło do dzieci. Żółty Talerz będzie w telewizji!

Zaczęło się we wrześniu. Pięć największych polskich organizacji pomocowych wraz z Kulczyk Foundation zawiązało sojusz. Powstała profesjonalna i unikalna koalicja na rzecz dzieci Żółty Talerz, która wspiera system żywienia najmłodszych w Polsce Do marca dzieci dostały 700 tysięcy posiłków! Kolejny odcinek programu „Efekt Domina”, telewizyjnej serii o wspaniałych ludziach, którzy pomagają innym, opowiada właśnie o Żółtym Talerzu. Emitowany on będzie w niedzielę, 26 marca o godz. 11 w TVN.

Smacznie i zdrowo
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w całym kraju prowadzi prawie 300 placówek wsparcia dziennego; są to środowiskowe ogniska wychowawcze oraz świetlice. Jednym z kluczowych celów realizowanych przez te ośrodki, oprócz wyrównywani braków w edukacji szkolnej i przeciwdziałania umieszczania dzieci w placówkach opieki całkowitej np. w domach dziecka, jest dożywianie.

 Żółty Talerz przygotował już dla dzieci 420 tys. posiłków! Będzie film o Żółtym Talerzu!
Stworzony przez Kulczyk Foundation sojusz wydał już 420 tysięcy smacznych posiłków dla dzieci w całej Polsce. Do sierpnia 2017 roku zostanie wydanych aż milion takich posiłków! Tak działa program Żółty Talerz, który żywi dzieci w szkolnych stołówkach oraz w świetlicach pozaszkolnych. Jest tam, gdzie dziecko siada do posiłku!

Fundacja Tesco Dzieciom pomaga dzieciom z Centrum TPD „Helenów” 

Od stycznia 153 dzieci z warszawskiego Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” dołączyło do tysiąca młodych ludzi, uczących się z Fundacją Tesco Dzieciom, jak jeść zdrowo. Podopieczni „Helenowa” korzystają z programu, który odpowiada na specjalne potrzeby edukacyjne dzieci z niepełnosprawnościami.

Nauka zasad zdrowego trybu życia jest niezwykle ważnym aspektem w wychowaniu każdego dziecka. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami temat ten jest jeszcze ważniejszy, ale i trudniejszy.

Żółty Talerz – podsumowanie pierwszego etapu realizacji

W  pięknych wnętrzach Ufficio Primo w Warszawie w dniu 13 grudnia odbyło się podsumowanie pierwszego etapu realizacji projektu “Żółty Talerz”.

Jest to program żywienia dzieci w Polsce finansowany przez Kulczyk Foundatiun,  realizowany wspólnie z:

  • Caritas,
  • Towarzystwem Przyjaciół Dzieci,
  • Polskim Czerwonym Krzyżem,
  • Bankami Żywności,
  • SOS Wioskami Dziecięcymi.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej realizację projektu od września do grudnia przez TPD. PREZENTACJA

 

Na zdjęciu p. Dominika Kulczyk, Mark Borowski  oraz zespół Towarzystwa Przyjaciół Dzieci realizujący projekt Żółty Talerz ( E. Stec, H. Grzywacz, Z. Wawrzyniak, J. Plichta, M. Andrzejczak, J. Szklarska) brakuje K. Chowańskiej, która też tam z nami była, ale piękna bombka którą otrzymała p. Dominika Kulczyk jest właśnie od Krysi i jej podopiecznych w Koninie

Podkategorie

Podkategorie

Filmy z regionów

Wspiera nas:

 

 

 

 

systemy CMS hosting Totum