PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

CHRONIMY PRAWA DZIECI, POMAGAMY DZIECIOM OSIEROCONYM, UBOGIM ZAGROŻONYM MARGINALIZACJĄ I PATOLOGIĄ SPOŁECZNĄ, PRZEWLEKLE CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM

ORGANIZUJEMY WYPOCZYNEK LETNI I ZIMOWY, TURNUSY REHABILITACYJNE, PROFILAKTYCZNE

PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

PROWADZIMY RZECZNICTWO PRAW DZIECKA, SEJMIKI DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE, PROGRAMY STREETWORKERSKIE, STAŁE PROGRAMY PROFILAKTYCZNE, ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA, KONFERENCJE, SEMINARIA, HAPPENINGI, TURNIEJE RODZINNE, KONKURSY ARTYSTYCZNE, EKOLOGICZNE SPORTOWE.

 

 

 

Nr konta: Bank Pekao S.A. O/Warszawa 15 1240 6175 1111 0000 4569 8851

Podsumowanie warsztatów w TPD Olecko - czerwiec 2020 r.

            W ramach współpracy TPD z PEPCO w czerwcu 2020 r. w TPD Olecko odbywały się warsztaty rozwijające zainteresowania i pasje twórcze dzieci zgodnie   z umową zlecenie nr UMW/2020/402. Warsztaty w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Olecku odbywały się zgodnie z planem warsztatów na rok 2020 i były prowadzone dwa razy w tygodniu przez Jakuba Dziubińskiego.

            W czerwcu odbywały się takie warsztaty jak "Kreatywne inspiracje"  oraz "Materiałowe szaleństwo".

  • Warsztaty "Kreatywne inspiracje" - opierały się na tworzeniu kreatywnych inspiracji z papieru, słoików, cekinów, rolek papierowych, materiałów, sznurka itp. Uczestnicy pod okiem prowadzącego musieli sami stworzyć zarys i elementy potrzebne do przygotowania dekoracji oraz przedmiotów, które zostaną ponownie wykorzystane w codziennym życiu jak ozdoba lub zabawka.

 

 

Od początku września oprócz planowych zajęć realizujemy także projekt Młodzi w rytmie Niepodległej. Projekt obejmuje warsztaty wokalne oraz warsztaty rękodzieła artystycznego. Na zajęciach wokalnych uczestnicy przygotowują się do koncertu oraz opracowują własną piosenkę patriotyczną. Na zajęciach rękodzieła artystycznego młodzież pracuje nad przygotowaniem dekoracji na koncert.W projekcie bierze udział 20 osób z powiatu złotowskiego. Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Miejskiego w Złotowie. Poniżej przedstawiamy kadry z zajęć warsztatowych.

Podopieczni TPD Oborniki zaprojektowali swoje maseczki

„Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Obornik przygotowało kolejne wyzwanie dla swoich podopiecznych. Tym razem dzieci musiały się sprawdzić w roli projektanta. Ich zadaniem było stworzenie własnej maseczki ochronnej. Tradycyjnie dzieci nie zawiodły i przysłały całą gamę rozmaitych wzorów maseczek, które można podziwiać na stronie TPD Oborniki oraz portalu Oborniki.Naszemiasto.pl

Chociaż koronawirus nie odpuszcza, powoli staramy się wracać do normalności. Na początku czerwca dzieci wróciły do środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD. Z radością mogliśmy wznowić realizację programu zainteresowań i pasji twórczych dzieci, który finansowany jest ze środków PEPCO.
 
W  wakacyjnej edycji projektu weźmie udział 37 placówek TPD z 15 województw. Dzięki wsparciu PEPCO będą realizowane atrakcyjne dla dzieci zajęcia sportowe, taneczne, plastyczne, fotograficzne i inne.
Dzieci będą mogły odwiedzić także kino, basen, kręgielnie oraz inne miejsca, gdzie spędzą czas kreatywnie i aktywnie.
 
Wszystko to, oczywiście, w zgodzie z wymogami sanitarnymi, jakie wciąż nas obowiązują

W Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Północ w Koszalinie gramy, śpiewamy, filmiki nagrywamy.

Mamy nadzieję, że się zainspirujecie – zachęcamy do przesyłania filmików, które pokazują kreatywność dzieci i młodzieży z TPD.

? Pamiętajcie też, że jeśli potrzebujecie wsparcia w odrabianiu lekcji lub po prostu chcecie porozmawiać, Wasi wychowawcy są dla Was na dyżurach telefonicznych i on-line, gotowi jak zawsze do pomocy.

FILM

172

Nauka Tańca Dzieci | Dance Monkey | Danceclub Kids Szczecin

 

Ogniska i świetlice TPD są zamknięte a zatem nasze zajęcia rozwijające zainteresowani finansowane przez PEPCO nie mogą się odbywać stacjonarnie, ale nie oznacza to, że nie mogą się odbywać w ogóle.

Danceclub ze Szczecina, który realizuje zajęcia w dwóch naszych placówkach w woj. zachodniopomorskim zachęca do nauki tańca online.

Zapraszamy, do wspólnej zabawy. 

Wkrótce następne propozycje