PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

CHRONIMY PRAWA DZIECI, POMAGAMY DZIECIOM OSIEROCONYM, UBOGIM ZAGROŻONYM MARGINALIZACJĄ I PATOLOGIĄ SPOŁECZNĄ, PRZEWLEKLE CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM

ORGANIZUJEMY WYPOCZYNEK LETNI I ZIMOWY, TURNUSY REHABILITACYJNE, PROFILAKTYCZNE

PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

PROWADZIMY RZECZNICTWO PRAW DZIECKA, SEJMIKI DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE, PROGRAMY STREETWORKERSKIE, STAŁE PROGRAMY PROFILAKTYCZNE, ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA, KONFERENCJE, SEMINARIA, HAPPENINGI, TURNIEJE RODZINNE, KONKURSY ARTYSTYCZNE, EKOLOGICZNE SPORTOWE.

 

 

 

Nr konta: Bank Pekao S.A. O/Warszawa 15 1240 6175 1111 0000 4569 8851

VADEMECUM PORAD PRAWNYCH

opracowanych prze prawników współpracujących 
z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w ramach realizacji projektu nieodpłatnej pomocy i edukacji prawnej.

106
Kochani
zostaliśmy zaproszeni do udziału w FANTASTYCZNYM projekcie realizowanym przez firmę UNILEVER oraz sieć sklepów AUCHAN.
 
1% z zakupu produktów Knorr, Lipton, Dove, Rexona, Surf, Coccolino, Domestos, Cif i Seventh Generation w dniach 17-30 października w sklepach Auchan w całej Polsce
zostanie przeznaczony na program edukacyjny z zakresu ekologii dla dzieci z ognisk i świetlic TPD.

Dziękujemy Firmie PEPCO oraz jej Klientom za wspólne pomaganie naszym podopiecznym

Dzięki zakupom charytatywnych misiów wyprodukowanych przez PEPCO, Klienci wsparli projekty realizowane wspólnie przez PEPCO i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Połowa zysku ze sprzedaży specjalnych produktów została przekazana Towarzystwu Przyjaciół i Dzieci i między innymi dzięki temu 270 małych podopiecznych Stowarzyszenia mogło w tym roku wziąć udział w licznych warsztatach rozwojowych i pojechać na letnie obozy. Dla wielu z nich był to pierwszy w życiu wakacyjny wyjazd! 😊

Nowa kolekcja specjalnych misiów już wkrótce pojawi się w sklepach PEPCO. 🐻 100% dochodu z ich sprzedaży przekażemy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by sprawić radość jeszcze większej liczbie dzieciaków.

 

21

Z inicjatywy Shiseido Social Welfare Foundation w biurze Zarządu Głównego TPD w dniu 4 października odbyło się spotkanie z gośćmi z Japonii.

Przyjechali do nas prawnicy, pedagodzy, pracownicy socjalni zainteresowani systemowymi rozwiązaniami dotyczącymi opieki nad dzieckiem i rodziną w Polsce.

 Z zainteresowaniem obejrzeli prezentacje i słuchali o działalności środowiskowych ognisk wychowawczych TPD oraz ośrodka adopcyjnego.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, otrzymaliśmy wiele słów uznania dla naszej działalności na rzecz dzieci.

 

Na uroczystej gali wieloletni prezes koszalińskiego koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Henryk Zabrocki otrzymał z rąk Marka Michalaka - kanclerza międzynarodowej kapituły - Order Uśmiechu. Został 1043 kawalerem orderu.
 
Wyróżniony mówił, że dzieci, przyznając order, spełniły jego marzenie oraz doceniły wieloletnią pracę: - Trzeba starać się robić wszystko, by być człowiekiem, widzieć w dziecku podmiot oraz o nie dbać. Najwięcej czasu w swoim życiu zawodowym i społecznym poświęciłem przeciwdziałaniu krzywdzie dziecka.
 
Marek Michalak, kanclerz kapituły pytany o powody, dla których kapituła wyróżniła Henryka Zabrockiego, odpowiedział, że został w tym roku wybrany najlepszy z najlepszych. Jak dodał, dzieci potrzebują zaangażowania takich ludzi jak nowo nagrodzony kawaler Orderu: - Dzieci od zawsze potrzebują naszego wsparcia i czasu, dialogu, uznania ich praw oraz bezpiecznego świata.

Podkarpacki Oddział Regionalny TPD w Rzeszowie zorganizował uroczystą galę z okazji jubileusz 100 - lecia TPD

25 września 2019 r. w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego Podkarpacki Oddział Regionalny TPD w Rzeszowie zorganizował uroczystą galę z okazji jubileusz 100 - lecia TPD.
W imprezie uczestniczyło ponad 160 działaczy i członków, ponadto naszą uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in. : Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Stanisław Kruczek - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Henryk Wolicki - Wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Jolanta Szklarska - Dyrektor Biura ZG TPD w Warszawie, Alicja Bialic - Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Bogusław Tomczak - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, Maria Szczerbina - Rzecznik Praw Dziecka TPD, Krystyna Makara - Polski Komitet Pomocy Społecznej w Przemyślu, Beata Żmuda oraz Jolanta Kaźmierczak - Przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej „PROJEKTANT” w Rzeszowie, Piotr Hryniszyn - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu, Anna Skrzypek - Przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu. TPD na terenie dzisiejszego województwa podkarpackiego prowadziło działania na rzecz dzieci już od XIX wieku, jednak pod

Z okazji 100-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny zorganizował galę w salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku.


Wśród uczestników gali znaleźli się m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, starosta olsztyński Andrzej Abako, wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk, przewodnicząca Rady Powiatu w Elblągu Genowefa Kwoczek oraz przedstawiciel Zarządu Głównego TPD Arkadiusz Gawiński. Obecni byli również samorządowcy, przedstawiciele firm i organizacji współpracujących z TPD oraz pracownicy i wolontariusze stowarzyszenia. Gospodarzami gali byli: Leszek Kirzenkowski - od 23 lat prezesujący warmińsko-mazurskiemu oddziałowi TPD oraz Elżbieta Orłowska - sekretarz stowarzyszenia z 19-letnim stażem.

Podczas gali prezes Kirzenkowski przypomniał zebranym historię, zadania i dokonania towarzystwa. Z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili też marszałek Brzezin i wojewoda Chojecki. Nie zabrakło też jubileuszowych gratulacji od samorządowców.

Turniej o Puchar Prezesa Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
 
W turnieju o Puchar Prezesa Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, który odbył się 14 września 2019 r. na stadionie “Juvenia” w Przemyślu wzięło udział 150 zawodników z 16 drużyn. Turniej był elementem obchodów 100-lecia TPD na Podkarpaciu. Dzieci z rocznika 2013 rywalizowały na boisku “Orlik”, a starsze z rocznika 2012 na boisku trawiastym. Nie zabrakło wspaniałych bramek, parad bramkarskich i wielu cudownych zagrań. Podczas przerw między meczami dzieci miały okazję skorzystać z bezpłatnych dmuchańców i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Słodki i smaczny poczęstunek dla zawodników i trenerów przygotowali rodzice z UKS Orlika Przemyśl. W sumie odbyło się 43 pojedynki, a w końcowej klasyfikacji zwyciężyły drużyny UKS Orlika Przemyśl w roczniku 2012 i UKS SMS Przemyśl w roczniku 2013. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, a nagrodami za I miejsce były bilety na mecze Legii Warszawa i Wisły Kraków.

Zaczął się nowy rok szkolny, a my ruszamy z kolejną, już czwartą, edycją Żółtego Talerza. To program wsparcia żywienia dzieci w wieku szkolnym, poprzez który promujemy zdrowe i pełnowartościowe posiłki, dostosowane do potrzeb najmłodszych. W tym i przyszłym roku (od września 2019 r. do sierpnia 2020 r.) w Żółtym Talerzu weźmie udział 340 świetlic środowiskowych i szkół. Z wydawanych tam posiłków skorzysta ponad 15 tys. dzieci. Nasz program realizujemy we współpracy ze sprawdzonymi partnerami: SOS Wioski Dziecięce, diecezjalnymi oddziałami Caritas, Polski Czerwony Krzyż (PCK) i Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

Zobaczcie, jak „Żółty Talerz” odmienił menu stołówki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie.

Dzięki projektowi realizowanemu przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci we współpracy z PEPCO Poland zostały zorganizowane turnusy kolonijne w Serocku, Poznaniu i Jastrzębiej Górze. Wypoczynek objął 270 dzieci z 17 polskich miast.

W dniu 30 sierpnia zakończyły się trwające dziesięć dni kolonie letnie w Jastrzębiej Górze. Był to już szósty i zarazem ostatni turnus tego lata. Uczestniczyły w nim dzieci z Barnisławia, Dobrzan i Koszalina. Koloniści zostali zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym TPD przy ul. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci  19.

Bogaty w atrakcje program kolonijny został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu firmy PEPCO Poland.