PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

CHRONIMY PRAWA DZIECI, POMAGAMY DZIECIOM OSIEROCONYM, UBOGIM ZAGROŻONYM MARGINALIZACJĄ I PATOLOGIĄ SPOŁECZNĄ, PRZEWLEKLE CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM

ORGANIZUJEMY WYPOCZYNEK LETNI I ZIMOWY, TURNUSY REHABILITACYJNE, PROFILAKTYCZNE

PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

PROWADZIMY RZECZNICTWO PRAW DZIECKA, SEJMIKI DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE, PROGRAMY STREETWORKERSKIE, STAŁE PROGRAMY PROFILAKTYCZNE, ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA, KONFERENCJE, SEMINARIA, HAPPENINGI, TURNIEJE RODZINNE, KONKURSY ARTYSTYCZNE, EKOLOGICZNE SPORTOWE.

 

 

 

Nr konta: Bank Pekao S.A. O/Warszawa 15 1240 6175 1111 0000 4569 8851

#CYFROLATKI w Częstochowie – #WeźNieHejtuj

Dawno nie pisaliśmy o projekcie CYFROLATKI realizowanym dzięki wsparciu PEPCO. Pandemia zmieniła nieco formułę zajęć, ale kontynuujemy ich realizację, mimo niewątpliwych utrudnień, ale i w zgodzie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

TPD wspiera kombatantów

Do kombatantów i seniorów z Malborka, Sztumu i Kwidzyna trafiły paczki żywnościowe w ramach akcji “Paczka dla kombatanta na Dolnym Powiślu”. Współodpowiedzialną za przeprowadzenie inicjatywy była Lidia Kusz, przewodnicząca Malborskiej Rady Seniorów, wiceprezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Elblągu i jednocześnie prezes Koła ZK RP i BWP w Kwidzynie, Sztumie i Malborku.

 

Ogłaszamy konkurs na EKO film!

       Dbasz o środowisko? Twoi koledzy nazywają Cię eko-gościem? Jeśli tak, Konkurs na EKO film jest właśnie dla Ciebie! Jeśli nie – tym bardziej! Nigdy nie jest za późno, żeby stać się przyjaznym dla środowiska 

Jak wziąć udział?

 Podsumowanie roku 2020

Dziękujemy Wam za ten wspólny rok, jesteście wspaniali

 

 

11

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci i Rodzice,

życzę Wam na te Święta, z pewnością wyjątkowe, trudniejsze dla nas wszystkich niż zwykle oraz na Nowy 2021 Rok, który – miejmy nadzieję – przyniesie upragnione zakończenie pandemii wszystkiego dobrego, przede wszystkim rodzinnego ciepła, nawet jeśli te świąteczne dni spędzać będziecie w mniejszym gronie niż zwykle, a także nadziei – nadziei na to, że już niedługo spotkamy się twarzą w twarz, że wrócimy do tego, co znamy i co jest dla nas dobre, do kontaktu twarzą w twarz, do pracy i nauki w normalnych warunkach, do naszych wspólnych zajęć artystycznych, terapeutycznych i sportowych, że wakacje 2021 spędzimy wspólnie na koloniach i obozach tak, jak w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci ma to miejsce od 100 lat.

Dziękuję jednocześnie naszym pracownikom i wolontariuszom za wyjątkowe tegoroczne zaangażowanie, odwagę i niezłomność. Wszyscy uczyliśmy się, jak funkcjonować w tej nowej rzeczywistości, ale to Wam, pracującym bezpośrednio z dziećmi i młodzieżą, należą się najgłębsze ukłony – za Wasze oddanie, siłę i niesłabnącą troskę o naszych podopiecznych.


Prezes Zarządu Głównego TPD
Wiesław Kołak

17

Laptopy dla uczniów – podopiecznych TPD w ramach wsparcia PEPCO
 
Kolejna partia – 100 laptopów zakupiona dzięki PEPCO trafiła do podopiecznych środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD w całym kraju.
 
Dzięki nim dzieci będą mogły korzystać z nauki zdalnej, a także z atrakcyjnych zajęć realizowanych online w placówkach TPD dzięki wsparciu finansowemu PEPCO.

Razem Przeciw Marnowaniu – pomoc Biedronka dla OPP i ich beneficjentów.
 
Jak nie marnować jedzenia?
 
Wsparcie dla OPP – możliwość odbioru żywności ze sklepów Biedronka.
Jako Organizacja Pożytku Publicznego odbieraj produkty spożywcze, które mogą posłużyć potrzebującym!
 
Pierwsza pomoc: resuscytacja krążeniowo-oddechowa i urządzenia AED 
 
Bezpłatne webinarium 18 grudnia o godz. 17 odbędzie się kolejne webinarium Fundacja ZIKO dla Zdrowia, którego tematem będzie tym razem pierwsza pomoc: resuscytacja i krążeniowo-oddechowa i urządzenia AED.
 
Wydarzenie będzie na żywo transmitowane przez Facebook, dostęp do niego jest bezpłatny.
 
 
15
 
Pomagamy, jak umiemy – akcja Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Główny i Rossmann Polska
Dźwigamy też, jak umiemy! 
 
W zeszłym tygodniu odebraliśmy transport 2,5 tony kosmetyków i środków higieny osobistej od Rossmann, które otrzymaliśmy w wyniku udziału w akcji Pomagamy Jak Umiemy, która polegała na tym, że to Wy, nasi Przyjaciele przekazywaliście na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci punkty zebrane podczas zakupów w aplikacji Rossmann.
Akcja Gwiazdor działa mimo pandemii koronawirusa.
Od lat już podopieczni placówek wsparcia dziennego TPD otrzymują upominki dzięki #AkcjaGwiazdor, zainicjowanej przez Izabelę Król. W tym roku, choć wszystko wygląda nieco inaczej niż zwykle, upominki od Gwiazdorów także docierają do naszych dzieci.
Tu: paczki, paczuszki dla podopiecznych w Częstochowa 
 
 
20
Misie, które pomagają dzieciom, już są! – NOWA EDYCJA akcji charytatywnej PEPCO
 
Nie musimy już chyba przedstawiać Pani Misiowej i Pana Misia, którzy co jakiś czas pojawiają się na półkach sklepów Pepco, a całkowity dochód z ich sprzedaży wspiera misję TPD.
 
Cieszymy się na każdą edycję misiów, ale ta jest naprawdę wyjątkowa i szczególnie nam bliska, ponieważ to projekty naszych podopiecznych stały się inspiracją do stworzenia ubranek misiów w tej edycji! 
 
JAK WSPIERAJĄ NAS MISIE?