PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

CHRONIMY PRAWA DZIECI, POMAGAMY DZIECIOM OSIEROCONYM, UBOGIM ZAGROŻONYM MARGINALIZACJĄ I PATOLOGIĄ SPOŁECZNĄ, PRZEWLEKLE CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM

ORGANIZUJEMY WYPOCZYNEK LETNI I ZIMOWY, TURNUSY REHABILITACYJNE, PROFILAKTYCZNE

PROWADZIMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY I PLACÓWKI: CENTRUM REHABILITACJI EDUKACJI I OPIEKI, OŚRODKI ADOPCYJNE, PLACÓWKI PRAW DZIECKA I WSPARCIA RODZINY, DOMY WCZASÓW DZIECIĘCYCH, SZKOLNE SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE, WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ, ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY, OŚRODKI OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE, ŚRODOWISKOWE OGNISKA WYCHOWAWCZE, ŚWIETLICE

PROWADZIMY RZECZNICTWO PRAW DZIECKA, SEJMIKI DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE, PROGRAMY STREETWORKERSKIE, STAŁE PROGRAMY PROFILAKTYCZNE, ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA, KONFERENCJE, SEMINARIA, HAPPENINGI, TURNIEJE RODZINNE, KONKURSY ARTYSTYCZNE, EKOLOGICZNE SPORTOWE.

 

 

 

Nr konta: Bank Pekao S.A. O/Warszawa 15 1240 6175 1111 0000 4569 8851

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ma szansę na grant w ramach VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”!

Jesteście aktywnymi, pełnymi energii i gotowymi do działania mieszkańcami, którzy mają ciekawy pomysł na zmiany w swojej okolicy? Nie czekajcie! Zgłoście swój pomysł do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” i zdobądźcie jeden z 375 grantów!

Pula nagród na wsparcie 375 projektów, wynosi aż 1 125 000 złotych!

Program kierowany jest również do lokalnych oddziałów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W V edycji programu TPD Zarząd Miejski Żary otrzymał grant w wysokości 5 000 zł na realizację projektu „Rusz się! Poćwicz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci!” którego celem jest oderwanie dzieci od telefonów, tabletów, komputerów i zwiększenie wśród nich aktywności fizycznej. W ramach projektu zakupiono odpowiedni sprzęt i przeprowadzono zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży


i rodzin. Projekt bardzo pozytywnie wpłynął na mieszkańców Żar i okolic.  

Jak zdobyć dofinansowanie?

Od 1 do 29 kwietnia 2019 roku można zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy wpływające pozytywnie na lokalne otoczenie, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

 

Czego mogą dotyczyć inicjatywy i kto może ubiegać się o grant?

  1. Do programu może zgłosić się każdy - zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy.
  2. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt
    i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

 

Jeśli brakuje Wam pomysłu czy inspiracji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.tesco.pl/pomagamy! W zakładce „Lista projektów” lub „Poprzednie edycje” możecie zobaczyć jakie działania zostały już wprowadzone w życie  w Waszym regionie.

 

Przez cały czas trwania VI edycji „Decydujesz, pomagamy” nasze biuro programu, czyli Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” jest otwarte na wszystkie Wasze bieżące sprawy i zapytania.

Jeżeli macie jakieś wątpliwości dotyczące swojego pomysłu i chcecie  szczegółowo je omówić
- z przyjemnością Wam pomożemy. UWAGA! Indywidualne konsultacje wniosków, które są selektywnie wybierane przez biuro programu, są możliwe jedynie przez pierwsze trzy tygodnie trwania programu, czyli w terminie od 1 do 19 kwietnia.

Kontakt do biura programu:

Biuro Programu

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

 

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy